lucieliptakova.cz

Časté dotazy

Q. Jak probíhá objednání asistence zpracování placenty?

Nejdříve se telefonicky/emailem domluvíme na formalitách, zašlu Vám email se smlouvou o zpracování, objednávkový formulář, který vyplníte a odešlete mi zpět, a dostanete ode mě email s pokyny na převoz a skladování placenty, než ji přijedu k Vám domů.

Q. Do čeho placentu uložit?

- postačí Vám jakákoli plastová hluboká krabička, která dobře těsní a je uzavíratelná. - placentu prosím uložte do dvou igelitových pytlíků a následně do krabičky - Budete potřebovat chladící box a pytlíky s ledem nebo ledové putilky na chlazení v boxu - Krabičku je nutné označit štítkem „prosím nevyhazovat“ .

Q. Kdy placentu uložit do chladícího boxu?

-Do 30ti minut od porodu placenty (důležité!!) - Do 3 hodin od porodu placenty musí být uložena do lednice max 4°C

Q. Jak placentu dopravím k Vám na zpracování?

- tuto otázku slýchám často, pravdou je, že za vaší placentou jedu já k Vám domů, to znamená , že ji někdo z Vaší rodiny či blízkých převeze z porodnice k Vám domů zavolá mi a domluvíme se na době kdy dorazím - veškeré nástroje budu mít sebou z Vaší domácnosti budu potřebovat pouze místo na kuchyňské lince, a prázdný dřez . (z vlastní zkušenosti vím jak vypadá kuchyně když hospodaří muži sami, takže není potřeba uklízet do čista, pracovní místo stejně budu umývat, dezinfikovat a připravovat pro zpracování.)

Q. Jak dlouho trvá zpracování?

- u výroby kapslí přijedu 2 dny po sobě cca na 2-2,5 hodiny - u Tinktury a esence to je do 1 hodiny - placentová homeopatika posílám na zpracování homeopatce a hotová homeo Vám do měsíce příjdou poštou. - Tinkturu Vám přijedu slít po 6ti nedělí

Q. Jak je to s vydáním placenty?

- zjistěte si ve Vaší porodnici zda nabízejí formulář pro vydání placenty, pokud ne, napište si informaci o uchování placenty do svého porodního plánu (PP), lépe však do dříve vysloveného přání (DDP) - placentu je povinna úplně každá porodnice v ČR vydat, s většinou porodnic má NAZEP vydání placent již zkonzultováno, takže se s tím počítá.

Q. Jaké nástroje budu potřebovat při zpracování u Vás doma?

- Pouze pokud si budete přát udělat koktejl, potřebuji z hygienických důvodů váš vlastní mixér a ovoce které preferujete, pokud budete chtít více kousků do mrazničky na koktejl na pozdější čas, budu potřebovat krabičku na výrobník ledu nebo nějaké malinké krabičky. Jinak na zpracování mám vše svoje po každé klientce vše pečlivě vyčištěné a dezinfikované, nebo jednorázové a u vás doma budu jako hlavní hygienik stále něco dezinfikovat umývat a čistit, abyste měla jistotu že nic není znečištěné.

Q. Jaké produkty si mám vybrat?

- pokud si přejete nakopnout hlavně v 6ti nedělí, doporučuji volit kapsle a koktejl, obojí sem schopna připravit bleskově a už v porodnici máte své kapsle k dispozici. - pokud víte že budete potřebovat v budoucnu nakopnout doporučuji volit tinkturu a esenci - určitě je super balzám na dětský zadeček, ten je prostě skvělý!! ( dá se kdykoli během Vašeho života vyrobit) - Nejčastěji si ženy objednávají Kaplse TCM a Tinkturu

Q. Jaký je rozdíl mezi Esencí a Tinkturou?

- tuto otázku sem zařadila kvůli sobě samotné, pořád mi to nedávalo smysl a neviděla jsem rozdíl Tinktura je pro krátkodobé užití na úplné „krize“ Esence je na každodenní nebo preventivní použití

Q. Zbyly mi kapsle po uplynutí 6ti měsíců, co s tím?

Pokud Vám ještě pár kapslí, které jste si odložila na nějaké kdyby náhodou zbylo, je možnost díky tomu vyrobit krém, balzám, nebo luxusní pleťový olej. Nebo Vám můžu vyrobit osobní šperk z placenty.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace